ولایت فقیه از نظر امام خمینی(ره)

امام رحمه الله در ابتدای بحث ولایت فقیه خود، با اشاره به اینکه «ولایت فقیه » از موضوعهایی است که تصور آن موجب تصدیق می شود و احتیاجی به دلیل و برهان ندارد، اوضاع سیاسی - اجتماعی آن روز مسلمانان و حوزه های علمیه را مطرح می کنند که موجب شده بر «ولایت فقیه » علی رغم بدیهی بودن، برهان اقامه می کنیم. (1)

توضیح این امر خیلی ساده است و امام رحمه الله در شرایطی می خواست این بحث را مطرح کند که چهارده قرن از تشکیل واقعی حکومت اسلامی به طور عینی و عملی می گذشت و با توجه به تحولات عظیم عصر جدید و تبلیغات منفی مخالفان اسلام، حکومت اسلامی امری مبهم و نامفهوم بود. (2)

بر همین اساس، امام رحمه الله به تبلیغات منفی استعمارگران و ناآگاهی افراد جامعه می نویسد:

استعمارگران به نظر ما آوردند که اسلام، حکومتی ندارد! تشکیلات حکومتی ندارد! بر فرض که احکامی داشته باشد مجری ندارد و خلاصه، اسلام فقط قانونگذار است. (3)

                  

نتیجه تصویری برای خمینی

                                 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : پنجشنبه 24 دی 1394 03:29 ب.ظ | نویسنده : هادی روح نژاد

مجمع حیدریون مراغه (برنامه هفتگی سه شنبه شب ها ساعت8در مسجد هشتی)


آپلود عکسبرای دیدن عکس های بیشتر از مجمع هیدریون مراغه به نتیجه تصویری برای ادامه مطلب


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : پنجشنبه 24 دی 1394 03:01 ب.ظ | نویسنده : هادی روح نژاد

مولا شرمنده ایم.....

بسم رب المهدی

برخی به غلط تصور می كنند كه حضرت بقیة الله(علیه السلام) در دوران غیبت در مكانی خوش آب و هوا،زیر درختی پر میوه ودر كنار نهری خروشان!روزگار را به خوشی و آسایش می گذرانند و غمی بر دل و دردی بر سینه ندارند و همانند ما دست بر روی دست گذاشته اند تا زمانی كه خداوند اجازه ظهور به ایشان عطا فرمایند،كه واقعیت جز این است و در روایاتی آمده است که آن حضرت در بیابان های گرم و سوزان زندگی می کنند....

امیر المؤمنین حضرت علی(علیه السلام)به اصبغ بن نباته فرمودند:

"امام"عهده دار این امر(حضرت مهدی علیه السلام)همان رانده، آواره ،

 بیكس و تنهاست

(( بحارالنوار،ج51،ص120))


دوران غیبت،دوران غربت امام است.دوران مظلمویت،انزوا،تنهایی،دل شكستگی و گریه های طولانی اوست.دورانی است كه آن حضرت باید از شهرها فاصله بگیرد ودر مكان های پنهان دور از ظالمان زندگی كند.صاحب زمان و مالك زمین است،امّا بایدبه طور ناشناس در میان مردم رفت و آمد كند.

دوازده قرن است كه هر صبح و شام،طلوع و غروب خورشید را نظاره می كند.صدها سال است كه بی صبرانه منتظر بیداری انسان ها به ویژه شیعیان و صدور فرمان الهی ظهور است.تعجب اینجاست كه چرا بشر اورا نمی خواهد؟چرا شیعیانش آن گونه كه باید یادش نمی كنند و برای ظهورش دعا نمی كنند!؟

برای سلامتی آقا امام زمان صلوات


اَللّهُــــمَّ عَجـِّــل لِوَلیِّــــکَ الفَـــــرَج

نظر یادتون نره ممنون

قبل از ظهور حضرت حجت(عج) علائمی اتفاق می افتد كه اولین آنها ندای آسمانی است و این روشن ترین علامت هاست.

نـدا یـا خـروش آسـمـانـى ، از بـارزتـرین نشانه ها و روشن ترین علامت ها و نیرومندترین دلایل و براهین ، بر ظهور دگرگون ساز و نجات بخش حضرت مهدى علیه السلام است.

ایـن خـروش و نـداى آسمانى، بسان اعتراف آسمان و آسمانیان به حقانیت قیام قائم علیه السـلام و اثبات واقعیت عظیم و پر شكوهى است

كه قرآن شریف و پیامبر گرانقدر اسلام و خاندان پاك و پاكیزه اش از آن نوید داده اند.

روایات رسیده به صراحت بیانگر آن است كه خروش آسمانى از جانب فرشته وحى است و اوست كه نداى قیام قائم علیه السلام را، سر مى دهد.

روشـن اسـت كه منظور از خروش آسمانى نه صداى مهیب رعد یا غرش توپخانه و موشكها یا سلاحهایى از اینگونه است كه ساخته دست انسان و ره آورد اندیشه او باشد

بلكه این خروش آسمانى سخنى است پر معنا و روشن كه همگان پیام آن را در مى یابند.

از روایـات خـواهـیم آورد كه طنین آن ندا و اثرگذارى آن در جهانیان به گونه اى است كه هـر آن كـس كـه در خواب است

، وحشت زده بیدار مى گردد و آن كه نشسته است از ترس بپا مى خیزد و ایستاده بى اختیار به زمین مى افتد و بانوان باعفت از سراپرده خویش از خوف و هراس بیرون مى دوند.

بـه عـبـارت دیـگـر:

بـه هنگام طنین آن نداى آسمانى ، موج عظیمى از ترس و دلهره جامعه بـشـرى را مـى گـیـرد و از جهان ، قرار و آرامش سلب مى گردد

به گونه اى كه هیچ كس نـمـى تـوانـد آن خروش آسمانى را نادیده گرفته یا آن را كوچك شمارد و یا به طبیعت و جـریـانـهـا و رخـدادهاى طبیعى و سازمان باعظمت هستى،

نسبت دهد، چرا كه انسانها آن ندا و پـیـامـش را بـى هـیـچ تـردیـدى، بـه شایستگى دریافت مى دارند

و هر چه هم منحرفان و بیدادگران بخواهند آن را طبق هواهاى خویش توجیه و تفسیر نمایند، سودى نمى برند.

نظر یادتون نره ممنون

شیخ صدوق در مقدمه کتاب((کمال الدین))چنین نقل میکند: آنچه که باعث شد تا من این کتاب را تالیف نمایم این است که در سالی توفیق زیارت بارگاه مقدس مولایم حضرت امام رضا(ع)را پیدا کردم.هنگام بازگشت و مراجعت از مشهد در نیشابور اقامت کردم،در آنجا بسیاری از شیعیان به نزد من آمدند،در لابلای صحبت و مجالست با آنها دریافتم که آنها درباره غیبت سرگردان و حیرانند و در مورد حضرت حجت(ع) شتباهات زیادی دارند.

خیلی تلاش کردم که آنها را بحق وادارم و به راه راست بازگردانم و در این راه از روایت و احادیث خاندان رسالت استفاده مینمودم.تا آنکه شبی نشسته بودم و درباره خانواده خود که در شهرری بودند فکر میکردم، کم کم خواب بر من غلبه کرد و در خواب عمیقی فرو رفتم و دیدم که گویا مکه معظمه هستم و گرد خانه پر حرمت خداوند طواف میکنم و در دور هفتم است که پس از پایان طواف بکنار حجرالاسود آمده ام و آنرا میسایم و میبوسم و میگویم:امانتی است که میپردازم و پیمانی است که ادا میکنم تا تو به وفاداری من گواهی دهی، در این حال مولای خودم حضرت حجت صاحب الزمان صلوات الله علیه را دیدم که بر در خانه کعبه ایستاده است،من با شوق توام با پریشانی به او نزدیک شدم.آن حضرت از چهره من راز درونم را دانست،بر او سلام دادم،آن حضرت جواب دادند و فرمودند:

((چرا درباره غیبت کتابی تالیف نمیکنی تا اندوه دلت را زائل کند؟))عرض کردم: یابن رسول الله درباره غیبت مطالبی نوشته ام،فرمود آنها بدین روشی که من دستور میدهم نیستند،اکنون مستقلا کتابی درباره غیبت تالیف کن و غیبتهایی را که پیامبران داشته اند در آن بنویس.سپس حضرت تشریف بردند و من هراسان از خواب برخاستم و تا طلوع فجر و دمیدن سپیده دم به دعا و گریه و درد دل کردن و شکایت نمودن به درگاه خدا گذرانیدم و چون صبح شد،شروع به نوشتن کتاب((کمال الدین))نمودم تا امر ولی خدا و حجت او را اطاعت کرده باشم،در حالیکه از خدا کمک میخواستم و بر او توکل مینمودم و از تقصیرات خود آمرزش خواستم.

نظر یادتون نره ممنون


تاریخ ارسال : شنبه 19 دی 1394 07:20 ب.ظ | نویسنده : هادی روح نژاد

چگونه انسان آماده گناه می شود؟

چگونه انسان آماده گناه می شود؟

گناهان چشم چیست؟ و ما باید نگاه و چشم خود را از چه چیزهایی پوشیده بداریم؟ به عبارت دیگر: خداوند متعال، چه چیزهایی را برای چشم، حرام کرده است؟ادامه مطلب اینجاست کلیک کن

تاریخ ارسال : سه شنبه 8 دی 1394 01:21 ب.ظ | نویسنده : هادی روح نژاد

امام زمان وجود دارد...

اثبات وجود امام زمان (عج)این اصل که مهدى (عج) رهبر موعود و منجى عالم بشریت است به صورت عام در احادیث نبوى، و به صورت خاص در روایات ائمه اهل بیت (ع) آمده است.

در این روایات، مسأله به گونه ای مورد تأکید قرارگرفته که جاى هیچگونه شکى باقى نمی گذارد و
چهارصد حدیث فقط از طریق اهل سنت شمارش شده که به ضمیمه روایات شیعه به بیش از شش هزار روایت مى رسد و چنین آمارى بسیار بالاست. در مورد خیلى از مسائل بدیهى اسلام که مسلمانان به آن معتقدند، این همه روایت وارد نشده است. اما تجسّم این اندیشه در وجود امام دوازدهم (ع) هم دلایل کافى دارد که کاملاً اقناع کننده است.

این دلایل را مى توان در دو دلیل نقلى و تجربی، خلاصه کرد؛

دلیل نقلى، وجود امام موعود را اثبات می کند و دلیل تجربی، ثابت می کند که مهدى (ع) یک اسطوره و یک فرضیه نیست، بلکه حقیقتى است که وجود او در تاریخ لمس شده است.


اما دلیل نقلی صدها روایت و حدیث از پیامبر اکرم (ص) و ائمه اهل بیت (ع) رسیده است که می گوید مهدى موعود داراى این خصوصیات است: از اهل بیت (ع) است، از فرزندان فاطمه (س) است، از نسل حسین (ع) و نهمین فرزند آن حضرت است. و روایاتى که می گوید جانشینان پیامبر (ص) دوازده نفر مى باشند.

این روایات، مهدى موعود را در شخص امام دوازدهم، منحصر و معین می کنند و با اینکه ائمه (ع) براى حفظ آن حضرت از ترور و قتل سعى داشتند مسأله در سطح عمومى مطرح نشود، در عین حال روایات زیادى در این زمینه وارد شده است.

البته زیادى روایت به تنهایى نمى تواند مقبولیت آن را برساند، بلکه در اینجا قرینه و گواه خاصى وجود دارد که دلیل بر صحت این روایات است.

در حدیث شریف نبوى، سخن از امامان، جانشینان، امیران و سخن از دوازده تن آمده است. متن احادیث، مختلف است؛ در بعضى دوازده امام و در بعضى دوازده خلیفه و در بعضى دیگر دوازده امیر، ذکر شده است. بعضى از مؤلّفان، این احادیث را بیش از 270 شمارش کرده اند که همگى از کتاب های معتبر شیعه و سنى؛ از قبیل: صحیح بخارى، صحیح مسلم، سنن ترمذى، سنن ابوداود، مسند احمد و مستدرک حاکم نقل شده است.

اما دلیل تجربی، تجربه اى که مدت زمان 70 سال گروهى از مردم با آن زندگى کردند، یعنى «غیبت صغرى». غیبت صغرى برگزارشد تا مردم به تدریج با غیبت خو بگیرند و خود را براساس آن بسازند.

امام از دیده ها پنهان بود ولى از طریق وکیلان و یاران مورد وثوق (نواب اربعه) با مردم ارتباط داشت. در این مدت، چهار تن از پاک ترین و باتقواترین مؤمنان، نیابت و جانشینى آن حضرت را برعهده داشتند و در مدت 70 سال واسطه میان او و مردم بوده اند و هیچ کسى در هیچ زمینه اى خطایى از آنان ندیده و نشنیده است.

آیا تصور می کنید امکان داشته باشد یک دروغ، 70 سال دوام بیاورد و چهار نفر با هماهنگى کامل و یکصدا، یک نقش را بازى کنند؟ آنان با رفتار صمیمانه خود چنان در مردم ایجاد اطمینان کرده بودند که همه به گفتار و کردار آنان ایمان داشتند.

آیا مى شود این چهار تن به گونه ای نقش بازى کنند که هیچکس به حقیقت پى نبرد، در حالى که این افراد، هیچ رابطه خاصى با هم نداشته اند تا بگوییم در این قضیه تبانى کرده بودند. از قدیم گفته اند: طناب دروغ، کوتاه است.
امکان ندارد یک دروغ بتواند بدین شکل دوام بیاورد و در تمام این مدت و با همه بده و بستان ها و روابط مختلف موضوع کشف نگردد و همه به درستى آن ایمان داشته باشند.

بدینسان درمى یابیم که
پدیده غیبت صغرى مى تواند به عنوان یک آزموده علمى، دلیل بر واقعیت خارجى یک موضوع باشد و آن وجود، زندگى و سپس غیبت حضرت مهدى (ع) است. آن حضرت پس از غیبت صغرى، خود اعلان کرده است که در پرده غیبت کبرى خواهد رفت واز نظرها پنهان خواهد گشت و هیچکسى او را نخواهد دید.

تاریخ ارسال : سه شنبه 8 دی 1394 01:15 ب.ظ | نویسنده : هادی روح نژاد

کاری مکن

مکن کاری که برپا  سنگت    آیو               جهان با این فراخی تنگت آیو

چو فردا نامه خوانان نامه خوانند               تو را از نامه خوانان ننگت   آیو

                             

 

 

 

                                     نتیجه تصویری برای امام زمان

تاریخ ارسال : دوشنبه 7 دی 1394 04:35 ب.ظ | نویسنده : هادی روح نژاد

یا مهدی

 

www.nazpatogh.com | جملات و متن های زیبا در موردامام زمان(عج)

 

این جمعه ها که ختم به مختار میشود

بدجور دل ، طالب دیدار می شود

ای منتقم بیا که به عالم نشان دهیم

شیعه عزیز است و جز او خوار می شود . . .

.

.

.

وقتی میگیم خدا کند که بیایی

شاید او می فرماید خدا کند که بخواهید . . .

.

.

نتیجه تصویری برای مهدی


ادامه مطلب

تاریخ ارسال : دوشنبه 7 دی 1394 01:18 ب.ظ | نویسنده : هادی روح نژاد

امام زمان

بچه ای که با حسرت به خوراکی ها نگاه میکنه..مردی که کلافه جیبای خالیشو چندین بار چک میکنه..مادری که با دل ضعفه ی بچه هاش میمیره و کاری ازش برنمیاد..اینا کافی نیست واسه اومدنت اقا...!!!

 

دعا پشت دعا برای آمدنت،گناه پشت گناه برای نیامدنت،دل درگیر ، میان این دو انتخاب؛کدام آخر؟؟!!!آمدنت یا نیامدنت...!!!(یا مهدی ادرکنی)

 

همیشه حرف از رفتن هاست کاش کسی با آمدنش غافلگیرمان کند...!!!(اللهم عجل لولیک الفرج)

 

من برای آمدنت ای تک سوار گل دل را پر پر،قران به سر گرفته فریاد کنان باز نوحه سر می کنم ،اشک چشمم اگر کم است برایت دلم را آب میکنم...!!!

 

یا صاحب الزمان داستان یوسف را گفتن و شنیدن به بهانه ی توست شرمنده ایم می دانیم گناهان ما همان چاه غیبت توست...!!!

 

ترسید "چراغ دوازدهم" را هم بشکنند..!!جایش یک "شمع" داد تا ببیند چه می کنند با او،پروانگی آموخته اند؟
 
 
 
 

تاریخ ارسال : دوشنبه 7 دی 1394 01:11 ب.ظ | نویسنده : هادی روح نژاد